Pacov x Jihlava

Josef Kalivoda 28.10.2012 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pacov x Jihlava

V sobotu 27.10 jsme vyrazili na další zápasy KP1. Soupeř, kterým se pro tento den stala Jihlava, se drží na prvním místě naší tabulky, a proto se očekával silný protivník. Za gymplem se nás ráno v 8 sešlo 7 a pro 2 další jsme se stavěli po cestě. Vyrazil s námi na cestu i předseda slavoje Libor Stupka, který se chtěl podívat, jak nám to na venkovních zápasech jde. Jeli jsme dvěma auty. Řídili Jarda a Libor. Ti co jeli s Liborem, mohli využít vyhřívaných sedaček. Protože se jedno auto zdrželo tím, že hledalo v Jihlavě místo, kde by se dalo nějak nasnídat. Zároveň to bylo auto, které vezlo dresy, takže druhé auto muselo počkat, než dorazí do tělocvičny.
Po důkladném rozcvičení jsme mohli začít hrát. Kapitán Ruby na 1. set určil na smeč Domina s Hošanem na blok Ondru s Lukášem na nahrávku Jardu, na účko sebe a mě (Pepé) na libera. Novi s Mašim byli připraveni na střídačce. Začalo se hrát. Ukázalo se, že Lukáš se na postu blokaře necítil moc dobře a musel ho v polovině setu vystřídat Maši. Jen kvůli našim chybám prohráváme set v poměru 21:25. Ve druhém setu Ruby předělal sestavu. Lukáš začal na účku, Ruby místo Hošana na smeči a Maši od začátku na bloku. Začali jsme dobře. Nedělali jsme žádné chyby a přidali jsme tvrdé podání. Rychle vyhráváme set 25:9. Do třetího setu jsme nastoupili ve stejné sestavě, ale opět hodně chybujeme jako v prvním setu. A prohráváme 23:25. Čtvrtý set otáčíme až na konci a dotlačíme zápas do tiebreaku. V tiebreaku začínáme špatně a strany měníme za stavu 8:4. Po změně však dotahujeme, ale po třech špatných přihrávkách od libera nám soupeř opět odskakuje a znovu vyrovnat se nám nedaří. Tiebreak končí 15:13 pro Jihlavu.
Po přestávce nastupujeme ve stejné sestavě, jako jsme skončili 1. zápas. Hrajeme mnohem lépe. Dobře utočíme a držíme tvrdé podání. Vychází nám útoky ze všech pozic. Hlavně na středu, kde se rozjíždí rychle Mašinka. 1. set vyhráváme 25:22. Ve druhém setu opět dobrý výkon. Vytváříme si náskok, který držíme až do konce setu. 25:19. Nepolevujeme a 3. set hrajeme ještě lépe než v předchozích. Vítězíme 25:17 a radujeme se z vítězství a ze zisku čtyř bodů.
Po důkladném umytí tradiční návštěva KFC a odjezd z Jihlavy za silného sněžení. Další soupeř proti, kterému nastoupíme, budou Štoky. Ale v Pacově budeme hrát až 24.11 proti Třebíči.