Pacov A : Pelhřimov 3:1 , 3:0

Jaroslav Neumann 22.10.2012 8

V třetím kole Krajské jedničky nás na domácí palubovce v pentagonu čekal soupeř nelehký. Nedaleký Pelhřimov, který okupoval spolu s Jihlavou první příčku. Takže derby jako hrom a nic lehkého.
V týdnu proběhl velmi kvalitní tréning, zaměřený na vybírání a útok po vybíráni a tak jsme byli připravení, nebo jsme si to aspoň mysleli.
Sestava už je ustálená. Na bombě byl Ruby s Dominem, na středu Indy a Ondra, bijec na účku Luky a já trkač.
Soupeř nám první set ulehčil asi 5 chybami na podánní a naše pozorná hra, téměř bez chyb na přihrávce a v útoku byla korunována jednoznačným vítězstvím 25:15. V druhém setu, ale soupeř začal více bojovat a když některé naše smeče našly svůj cíl ve zdi, rázem byl stav srovnán 1:1 na sety. Takže bylo potřeba zabrat a to pořádně. Třetí set byl jak na houpačce. Nejdříve vedení o 4 body, poté zas prohráváme o 2, pak zas vedem, prohráváme, aby nakonec před koncovkou odskakujeme o dva a set vítězíme 25:23. Ve čtvrtém setu byla znát už naše převaha v útoku. Čaplo se něco v obraně, Luky netrefil zeď a jakoby klucí z Pelhřimova místama přestali hrát. Zaslouženě vítězíme 25:18 a vyhráváme první zápas 3:1 za 1 hodinu 33 minut.

Druhý zápas je domluven na půl jedné a tak odcházíme na občerstvení do hospody. Zjištujeme, že na náměstí stojí polívka 30 korun a tak jdeme radši na Panskou, kde to je o třetinu levnější a hlavně rychle.

Druhý zápas začíná tak jak skončil, pečlivě bráníme a útočíme skoro bezchybně, Pelhřimov nenachází na naši hru zbraň a vítězíme 25:18. Druhý set je ale velký boj, nikdo nevede snad o 3 body a skóre je vyrovnané až do koncovky. Za stavu 24:23 podáváme na vítězství v setu, soupeř útočí signálem s křižením na středu. Blokem nadrážíme míč, naše rychlé libero Hošan ho vybírá někde mezi ripstolama a košem, vracíme ho zpátky soupeři, ten znovu útočí, opět nadrážíme, ale už útočíme a hlavně získáváme 25 bod.
Začátek třetího setu byl parádní, vedeme 5:0, potom 8:2 a 11:3, ale pak přichází velká krize, nedaří se nám složit míč na zem a náhle si bereme druhý tajm za stavu 15:13 pro nás. I když už to nejhorší je za náma, soupeř ucítil šanci a nám se daří jen s velkými problémy útočit po přihrávce. V koncovce ale Pelhřimov dostává dvě esa a poslední od zápasu na dvakrát ubráníme, aby ho smečí nakonec získal Luky. Vítězíme 25:22 a v celém zápae 3:0 a poprvé v sezoně naplno bodujeme.

Na prvním zápase se bylo podívat dokonce i pár diváků a to vždy potěší, za to na druhém nebyl nikdo, což je škoda
Pochvalu za hru zaslouží asi všichní, ale vyzvednu Mašiho, která přišel na hřiště v druhém zápase v koncovce a svojí jedinou příležitost proměnil v bod. Ještě nesmím zapomenout na Noviho, který plní funkci statistika, utěrač a účko v záloze.
Za týden jedem do Jihlavy na další tým, který ještě neprohrál. No hlavně si vemte všichní svačnu, tam jak víte nejde jít někam na oběd.

Pár postřehů : Ondra dvakrát středem headshot, pokaždé někdo jiný