Pacov A : Pelhřimov 3:1 , 3:0

Jaroslav Neumann 22.10.2012 8
Pacov A : Pelhřimov 3:1 , 3:0

V třetím kole Krajské jedničky nás na domácí palubovce v pentagonu čekal soupeř nelehký. Nedaleký Pelhřimov, který okupoval spolu s Jihlavou první příčku. Takže derby jako hrom a nic lehkého.
V týdnu proběhl velmi kvalitní tréning, zaměřený na vybírání a útok po vybíráni a tak jsme byli připravení, nebo jsme si to aspoň mysleli.
Sestava už je ustálená. Na bombě byl Ruby s Dominem, na středu Indy a Ondra, bijec na účku Luky a já trkač.
Soupeř nám první set ulehčil asi 5 chybami na podánní a naše pozorná hra, téměř bez chyb na přihrávce a v útoku byla korunována jednoznačným vítězstvím 25:15. V druhém setu, ale soupeř začal více bojovat a když některé naše smeče našly svůj cíl ve zdi, rázem byl stav srovnán 1:1 na sety. Takže bylo potřeba zabrat a to pořádně. Třetí set byl jak na houpačce. Nejdříve vedení o 4 body, poté zas prohráváme o 2, pak zas vedem, prohráváme, aby nakonec před koncovkou odskakujeme o dva a set vítězíme 25:23. Ve čtvrtém setu byla znát už naše převaha v útoku. Čaplo se něco v obraně, Luky netrefil zeď a jakoby klucí z Pelhřimova místama přestali hrát. Zaslouženě vítězíme 25:18 a vyhráváme první zápas 3:1 za 1 hodinu 33 minut.

Druhý zápas je domluven na půl jedné a tak odcházíme na občerstvení do hospody. Zjištujeme, že na náměstí stojí polívka 30 korun a tak jdeme radši na Panskou, kde to je o třetinu levnější a hlavně rychle.

Druhý zápas začíná tak jak skončil, pečlivě bráníme a útočíme skoro bezchybně, Pelhřimov nenachází na naši hru zbraň a vítězíme 25:18. Druhý set je ale velký boj, nikdo nevede snad o 3 body a skóre je vyrovnané až do koncovky. Za stavu 24:23 podáváme na vítězství v setu, soupeř útočí signálem s křižením na středu. Blokem nadrážíme míč, naše rychlé libero Hošan ho vybírá někde mezi ripstolama a košem, vracíme ho zpátky soupeři, ten znovu útočí, opět nadrážíme, ale už útočíme a hlavně získáváme 25 bod.
Začátek třetího setu byl parádní, vedeme 5:0, potom 8:2 a 11:3, ale pak přichází velká krize, nedaří se nám složit míč na zem a náhle si bereme druhý tajm za stavu 15:13 pro nás. I když už to nejhorší je za náma, soupeř ucítil šanci a nám se daří jen s velkými problémy útočit po přihrávce. V koncovce ale Pelhřimov dostává dvě esa a poslední od zápasu na dvakrát ubráníme, aby ho smečí nakonec získal Luky. Vítězíme 25:22 a v celém zápae 3:0 a poprvé v sezoně naplno bodujeme.

Na prvním zápase se bylo podívat dokonce i pár diváků a to vždy potěší, za to na druhém nebyl nikdo, což je škoda
Pochvalu za hru zaslouží asi všichní, ale vyzvednu Mašiho, která přišel na hřiště v druhém zápase v koncovce a svojí jedinou příležitost proměnil v bod. Ještě nesmím zapomenout na Noviho, který plní funkci statistika, utěrač a účko v záloze.
Za týden jedem do Jihlavy na další tým, který ještě neprohrál. No hlavně si vemte všichní svačnu, tam jak víte nejde jít někam na oběd.

Pár postřehů : Ondra dvakrát středem headshot, pokaždé někdo jiný
Radek P dostává od rozhodčího za kecy žlutou
Opravdu ty písničky při Warm upu se nedají poslouchat

Prožil, zapamatoval a pro Vás sepsal

Jarda ,, JARDIHNO ,, Neumann

Sdílej !!!

8 komentářů »

 1. avatar
  Jarda B. 22.10.2012 at 14.06 -

  Viděl jsem jen poslední set prvního zápasu, bylo to výborný.Každý vítězství, zvlášť nad Pelhřimovem /Moudrovem/ potěší.
  Jestli to bude číst i president, Libore, ty klucí hráli výborně a ten Pelhřimov smázli lehce, netrestej je moc za ten guláš s těma trikama, jsou to pacholci, ale někdy dovedou i potěšit.

 2. avatar
  LIBOR 23.10.2012 at 5.57 -

  Dobrý komentář – velká gratulace k vítězství a co se týká dresů po zápase s Pelhřimovem velká pochvala. Tak vidíte, že to jde !! No, zpět k volejbalu, je potřebné teď uspět v Jihlavě – určitě to bude těžké, ale urhnout body venku by nebylo k zahození.Hodně štěstí.

 3. avatar
  domino 24.10.2012 at 19.25 -

  hele, ty lístečky… co to jako do háje je? :D

  • Lukáš Hlásek
   Lukáš Hlásek 24.10.2012 at 20.19 -

   Tak je podzim ne. :D

   • avatar
    domino 25.10.2012 at 10.50 -

    Jasný :D nemůžeš do odstranit? :D

    • Lukáš Hlásek
     Lukáš Hlásek 25.10.2012 at 16.11 -

     Já tady můžu udělat cokoliv. :D

     • avatar
      domino 25.10.2012 at 16.46 -

      tak to dej do prdele :D

      • avatar
       Jarda13 26.10.2012 at 14.39 -

       Ty wole, lístečky dobrý :-))))

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien